RUTUBET İZOLASYONU ÇÖZÜMÜ

RUTUBET OLUŞUMU VE ÇÖZÜMÜ

Rutubet oluşumu binaların ömrünü kısaltan ve hastalığa davetiye çıkaran bir sorundur. Genelde rutubet bina dış cephelerinde , bodrum katlarda ve bina çatılarında meydana gelmektedir. Rutubetin oluşmasının sebebi sıcak ve soğuk akımın duvar içerisinde birleşmesinden kaynaklanmaktadır. Bu durum nemlenmeye yol açar ve duvar kararma yaparak rutubet oluşur. Rutubetten kurtulmanın yolu sprey poliüretan köpük uygulaması yaptırmaktadır.  Günümüzde en çok şikayet edilen konu özellikle yeni binalarda teras altından gelen rutubetlenme sorunudur. Bu sorun zamanında teras şap altına uygulanan köpüğün yapılmaması ve ya kötü bir ısı yalıtım malzemesi sonucu oluşmaktadır.  Teras rutubet sorununu ve Teras altı rutubet sorunu ve çözümü sprey poliüretan köpük uygulaması ile çözülmektedir.

NEDİR SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK ?

Sprey poliüretan köpük , sprey halinde uygulanan sıcak püskürtme uygulamasıdır. Saniyeler içerisinde şişmeye başlar ve saniyeler içerisinde kurur. Ek yersiz izolasyon kaplaması olup dışarıdaki soğuk ve sıcak akımı geçirmez ve evinizdeki sıcak havayı dışarı çıkarmaz. Isı izolasyon uygulamasında en kaliteli uygulamadır. Rutubet ve nemlenme sorunlarına birebir kalıcı izolasyon vazifesi görür ve rutubeti anında keser. Özel makinesi ile uygulaması sprey halinde yapılır.
Rutubet çözümü konusunda sprey poliüretan köpük uygulaması en iyi uygulamadır ve kesin sonuç verir. Bodrum katlarının tavanlarına uygulaması yapıldığında , bodrum kat üzerinde oturan hane sahipleri bodrum kattan gelen soğuktan kurtulur. Bodrum katından gelen soğuk havayı poliüretan köpük ile engellemek mümkündür. Tavana atılacak 3 cm  kalınlıktaki köpük bu sorunu ortadan kaldırmaktadır.
Bina çatı rutubet sorunu en çok karşılaştığımız sorunlardır. Bu sorundan kurtulmanın tek yolu gene poliüretan köpük uygulaması yapılmasıdır. Çatıya ek yersiz kaplaması yapılması dışarıdaki soğuk hava ile bina çatısının ilişkisinin kesilmesi kesin sonuç sağlar. Yaz günlerinde sıcağı geçirmeyen ve kış günlerinde evinizdeki sıcaklığı dışarı çıkartmayan tek izolasyon uygulaması poliüretan köpük uygulamasıdır.

Evinizdeki rutubeti ve nemi reklamlarda tanıtılan kimyasal boyalar , küf önleyici boyalar gibi işe yaramaz ürünlerle çözemezsiniz. Bir boyanın sıcak ve soğuk reaksiyonunu çözmek gibi özelliği yoktur. Bu gibi ürünlere para vererek boşuna masraf  yapmak yerine kalıcı olan ısı izolasyon köpüğü sizlere kalıcı çözüm sağlar.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.