POLYUREA İZOLASYON

polyurea

POLYUREA NEDİR ? 

Polyurea , sprey halinde uygulaması yapılan bir su izolasyon uygulamasıdır. En önemli özelliği su geçirecek ek yerinin olmamasıdır. Sprey olarak uygulandığı için  nokta , çatlak gibi gözden kaçırılabilecek bir nokta olmaz.Ömürlük yani kalıcı su izolasyon uygulamasıdır. Bir kez masraf edip su akıtma sorunlarınızdan temelli kurtulacağınız izolasyon kaplamasıdır. Polyurea hem zemin kaplama hemde su yalıtım olarak kullanılan 2 özellikli bir üründür. Saniyeler içerisinde kuruma özelliği vardır.Resimde görüldüğü üzere yakından görünüşü pütürlü şekildedir. Hem parlak hemde pütürlü olarak uygulaması yapılmaktadır. Bizim tavsiyemiz polyurea ‘ nın pütürlü olmasıdır. Nedeni üzerinde gezilirken ayak kaymalarını önlemektir.
Polyurea uygulaması role tarzı el ile sürülen bir uygulama değildir. Polyurea uygulaması özel makinesi ile yapılmaktadır. Graco reaktör makinesi ve beraberindeki ekipmanlar sayesinde uygulaması yapılır. Bu makine ve ekipmanlar mobil araç içerisinde sabittir. 

POLYUREA ÖZELLİKLERİ 

  1. Sprey halinde uygulama ek yersiz izolasyon 
  2.  Esneklik oranı %400 
  3.  Saniyeler içerisinde kuruma özelliklidir
  4. Üzerinde gezilebilir
  5. Kaymaz pütürlü zemin , leke ve kir tutmaz 
  6. Güneş ışınlarına , artı ve eksi derecelere dayanımlı , çatlama yapmaz

 

Polyurea uygulama alanları teras , temel , çatı , mebran ek yerleri , mebran üzeri  gibi bir çok alanlarda uygulaması yapılmaktadır. Özellikle teras bölgelerinde yapılan polyurea kaplaması teraslarda son derece dekoratif durmaktadır. Bir çok farklı renk seçeneği mevcut olup istediğiniz renkte polyurea uygulaması yapılmaktadır. Son kat boyası UV koruyucu boyası olarak adlandırdığımız güneşe karşı koruyucu boyasıdır. Polyurea izolasyon fiyatları  zemine göre değişmektedir. Düzgün zemin ve düzgün olmayan zeminlerde fiyat fark aralıkları olmaktadır. Fiyat aralıkları bulunduğunuz konuma göre de değişmektedir. 

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.