POLİÜRETAN KÖPÜK NEDİR

 

 

Poliüretan köpük , sprey halinde uygulanan , ek yeri olmayan ,  çift kompenantlı , sıcak püskürtme olarak yapılan son teknolojik ısı yalıtım uygulamasıdır.  Saniyeler içerisinde kuruma ve saniyeler içerisinde şişme özelliği vardır. B1 ve B2 alev yürütmez özelliği vardır.  Isı yalıtımın da %100 lere varan oranlarda ısı izolasyonu sağlar. Nedeni ise ek yerinin olmamasıdır bu sayede ısının çıkacağı bir nokta bulunmaz.

Isı İzolasyonun da Poliüretan Köpük Önemi

Isı izolasyonu sağlayan ürünlerin başında taş yünü ve stafor gibi bilinen izolasyon ürünleri akıllara gelmektedir. Bu ürünlerin sağladığı ısı yalıtım oranı %30 ile %25 arasıdır. Bu durum ısı izolasyonu konusunda çok zayıf bir orandır. Nedeni ise strafor ve taş yünü gibi izolasyon uygulamalarının ek yerlerinin olmasıdır. Ev içerisinde oluşan ısı bu uygulamaların ek yerlerinden dışarı çıkmakta ve bunun sonucunda ısı kaybı yaşanır. Fakat poliüretan köpük uygulaması ile bu durumun önüne geçmek mümkün. Poliüretan ek yersiz izolasyon sağladığı için ısıyı geçirecek herhangi bir ek yeri ve bir noktası bulunmaz bu sayede evinizin içerisinde ki ısı dışarı çıkmamaktadır. %100 ısı izolasyonu sağlayan poliüretan köpük sayesinde evinizde ısı kaybı oluşmaz faturanız da tasarruf sağlarsınız. 

Poliüretan köpük uygulama alanları öncelikli olarak , ters tavanlarda , ahırlar da , temel perdelerinde , teras şap altında , ağaç evlerde kısacası her alana uygulaması yapılmaktadır.

Poliüretan Köpük Avantajları

%100 ısı izolasyonu sağlar 
Ek yersiz uygulama 
Böcek ve haşereyi uzaklaştırır – böceklenme yapmaz
Ömürlük bir uygulamadır
Yapıştığı yerden düşmez
Isıyı geçirmez – Soğuğu geçirmez
Alev yürütmez – üzerinde gezilebilir.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.