KONTEYNER İZOLASYON

konteyner ısı izolasyonuKonteyner izolasyon uygulaması su ve ısı izolasyon uygulaması ihtiyaçlarınız da kalıcı çözümler sunmaktayız. Konteyner , prefabrik ev gibi sac dan yapılan prefabrik villa gibi binalarda temel ihtiyaç su ve ısı izolasyonu dur.  Avantajları nelerdir ? 

 Ömürlük ve %100 ısı izolasyonu sağlar , 
Ek yeri yoktur ısı ya ve soğuk havaya geçit verecek noktası olmaz
Yanmaz , alev yürütmez 
Uygulama alanı yaz günlerinde serin , kış günlerinde sıcak olur
Böceklenme , küflenme ve kötü koku yapmaz  

Konteyner sprey poliüretan köpük ( ısı izolasyonu ) 

Kış günlerinde konteyner gibi metal ve sacdan imal edilen bir yapı çok soğuk olmakta ve içeriyi ısıtmanın maliyeti çok olmaktadır. Bunun sebebi konteyner sacının soğuk havayı daha çok çekmesidir. Metal olan bir zemin soğuk havayı daha çok alarak , içeriden ne kadar ısıtılırsa ısıtılsın içerideki ısı aynı zamanda dış cephesi demir olan konteyneri de ısıtacaktır. Bu durum içerinin devamlı soğumasına sebep olur ve ısınmak için yaktığınız elektrikli aletlerin devamlı çalışmasına da sebep olur.
Bu durumun önüne geçmek için konteyner sprey poliüretan köpük uygulaması yapılmalıdır. Bu uygulama sayesinde içerideki sıcaklık dışarı çıkmayacak ve içeride devamlı ısı sirkilasyonu olacak. İçerideki  ısı  dışarı çıkmaya çalıştığında poliüretan köpük ile karşılaşır ve geri dönerek içeri doğru gider bu durum bütün gün boyunca devam eder ve konteyner içi sürekli sıcak kalır. 
Yaz günlerin de ısı bu durum kış ayına göre tam tersi olmaktadır. Bilindiği üzere metal sıcağı daha çok çeker ve bünyesinde barındırır sadece gölgede yani akşamları soğumaya başlar. Poliüretan köpük uygulanmış bir konteyner yaz gününde güneş sıcaklığının vurduğu metal konteyner dış cephesi poliüretan köpük ile karşılaşır ve dışarı gider içeri sıcak akım girmez. Yaz günlerinde konteyner böylelikle serin olur.  Köpük ile kaplanmış konteyner ısı tasarrufu sağlar ve faturanız da düşüşlere yol açmaktadır. Fatura düşüşündeki miktar , köpük maliyet bedelini amorti edecektir. Poliüretan köpük ısı izolasyonu kalıcı bir uygulamadır.  Konteynerin içerisinden kaplanması görünüm açısından tavsiyemizdir.

1 comment on “KONTEYNER İZOLASYON”

  1. Sedat Guner Cevapla

    Manisa saruhanli pasakoy de bulunan 3×7 ebatlarında konteyner dis cephe izolasyonu yaptırmak istiyorum

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.