EN İYİ ISI İZOLASYON MALZEMESİ

Isı yalıtımı sağlamak için bir çok malzeme mevcuttur. Bunlardan en bilinenleri strafor , xps ve taş yünü izolasyon malzemeleridir. Bu malzemelerin sağladığı ısı yalıtım oranları değişmektedir.
Binaların dış cephe ısı yalıtımında %95 oranında strafor tercih edilir. Bunun nedenlerinin başında maliyet gelmekte diğer nedeni ise binalarda bu kaplamanın yalıtım konusunda yeterli olmasıdır.
Fakat çatılarda bu durum değişmektedir. Çatılar güneş ışınlarını dikeyden aldığı ve rüzgar sirkilosyonuna maruz kalmadıkları için yaz sıcaklarında ısıyı çok çekerler soğuması ise zaman almaktadır. Çatıların ters tavanlarına yapılan strafor, ve ya taş yünü hane sahiplerini çatının sıcağından koruyacak düzeyde ısı yalıtımı sağlamamaktadır. Bunun nedeni ise bu kaplamalar yapıştırılarak ve ya dübel ile takılarak monte edilirler ve ek yerleri mevcuttur. Ek yeri olan kaplamalar ısı köprüsü oluşturur yani ısı ya geçit veren ek yerleri olur. Bundan dolayı yeterli yalıtımı sağlamazlar.

Bu durumda ters tavanlarda , çatılarda en iyi ısı izolasyon kaplaması olan sprey poliüretan köpük yalıtımını tavsiye ederiz. Sprey olarak uygulaması yapıldığı için ek yer oluşturmaz dolayısı ile ısıya ve soğuğa geçit verecek ek yeri bulunmaz.Sıkma köpük ülkemizde yıllardır uygulanmakta fakat bilinmemektedir. 2020 yılı günümüz itibari ile köpük yalıtımı yaygınlaştı ve çok talep olmaktadır.Köpük uygulamasının sağladığı yalıtım oranı %90 dır. Bu oran diğer ısı yalıtım ürünlerine oranla kat ve kat fazladır. Yaz aylarında köpük uygulaması yapıldığında ortam ısısının  hissedilir derecede düştüğünü hissedebilirsiniz. Keza bu durum kış ayı içinde geçerli olmaktadır.Kış günlerinde dışarıdaki soğuğu hanenize almayan bu yalıtım evinizin içerisindeki sıcağı da evinizin içerisinde tutmaktadır. Bu durum doğalgaz faturanıza da yansımaktadır. Yalıtımsız bir ev de oturan hane sahibi 50 derece de ısınamazken , köpük yalıtımı yapılan hane sahini 35 -40 derece aralığında çok rahat evini ısıtabilir. Daha fazla bilgi ve fiyat almak için bizleri iletişim adresimizden arayabilirsiniz. 

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.