ÇATI İZOLASYONU

ÇATI ISI İZOLASYONU

Çatılar ısı kaybı konusunda en büyük orana sahiptirler. Isı yalıtımı yapılmayan çatılardaki ısı kaybı %40 oranlarına kadar çıkmaktadır. Nedeni ise ev içerisindeki ısının yukarı doğru çıkması ve çatı arasından dışarı doğru yol almasıdır. Bu durum ev içerisinde ısı kaybına yol açmaktadır. Isı kaybından kurtulmanın yolu nedir ? 

Isı kaybından kurtulmanın yolu ek yersiz izolasyon yapılmasından geçmektedir. Çatıların ters tavanlarına yapılan strafor ve taş yünü gibi ek yeri olan izolasyonlar ek yerleri olması nedeniyle ısı kaybına neden olurlar. Isı kaybının oluşmaması , ev içerisindeki ısının dışarı çıkmamasını sağlamak için sprey poliüretan köpük uygulaması kesin sonuç vermekle beraber %100 oranlarında ısı izolasyonu sağlamaktadır. Sprey halinde püskürtülmesi sayesinde ek yeri olmaz , ek yeri olmadığı için ısının çıkış yapabileceği bir noktası bulunmaz , ısının çıkış yolu bulmaması evinizin kış aylarında devamlı sıcak kalmasını sağlar. Poliüretan köpük kış aylarında ısı yalıtımı sağlar ,  yaz aylarında ise evinizin serin olmasını sağlar. 

Yaz aylarında çatılar güneş ısısını çok çekerler bu durum çatı arasında oturan hane sahiplerini bunaltır. Fakat sprey poliüretan köpük uygulanmış bir çatı yaz aylarında güneş ısısını oda içerisine göndermez. Bu sayede yaz günlerinde eviniz serin olmaktadır. En iyi ve kaliteli verim alınan ve en iyi çatı izolasyon uygulaması sprey poliüretan köpük uygulamasıdır. Ters tavan köpük uygulaması günümüzde en çok istenen uygulamalardan birisidir. Dublex dairelerde oturan insanların sıcaktan ve soğuktan etkilenmemeleri için ters tavanlara sprey poliüretan köpük uygulaması yapılmaktadır. Sprey poliüretan günümüzde eski izolasyon ürünlerinin yerini almaktadır. Bunun nedeni ise anlattığımız özelliklerin doğru olması insanların verim almasıdır.Çatı köpük fiyatları hakkında bilgi almak için bizleri iletişim adresimizden arayabilirsiniz.

ÇATI İZOLASYONU ÖZELLİKLERİ

Sprey olarak uygulama ek yersiz izolasyon 
Böceklenme yapmaz , haşere uzaklaştırır
Kalıcı izolasyon olması 
%100 oranlarında ısı yalıtım sağlaması 
Koku yapmaması 
İnsan sağlığına etki etmez

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.